Ковані перила для сходів і терас: особливості та переваги

Металообробка буває різних видів, і особливою популярністю користується кування. Завдяки цьому виріб виходить не тільки міцним, але в той же час благородним і чудовим. Цей вид обробки металів використовується і для прикраси інтер’єру. Особливо це стосується двоповерхових приватних будинків або котеджів з мансардою. Тут до сходів можна зробити ковані перила, які обов’язково будуть привертати увагу.

Види кованих перил

Таке ремесло як кування з’явилося досить давно, принаймні йому вже не одна тисяча років. Це сталося вже після того, як людству став доступним метал. За допомогою даної технології можна обробляти не тільки сталь, але також бронзу, мідь, латунь і т.д. Необхідно звернути увагу на те, що більш практичним вважається гаряча кування, коли використовується вогонь. У цьому випадку метал стає м’яким, йому можна надати різну форму, що особливо важливо при виготовленні перил.

Навіть якщо сходи мають всього декілька ступенів, до неї все одно бажано зробити перила. Вони виконують як практичну, так і декоративну роль. Найбільш популярними є такі, які виконані в наступному стилі; бароко з хитромудрої в’яззю; модерн, що відрізняється різноманітністю; ренесанс, де виділяються композиції листя і бутонів; мінімалізм, який просто підкреслює красу матеріалу. Але останнім часом все частіше використовуються ковані перила, виконані в стилі постмодерну. Тут практикуються різні напрямки обробки металу.

Переваги кованих перил

Так як для виготовлення подібних виробів можна використовувати різний стиль обробки металу, вже це говорить про перевагу таких поручнів. Їх можна підібрати практично до будь-якого інтер’єру, і в тому числі навіть до хай-теку. Завдяки пневмомолоту і електрозварюванню виготовлення подібних виробів можна поставити на потік. Це значно прискорює процес їх виробництва, тому вони стають більш доступними за вартістю. Але коваль при цьому може проявити не тільки вміння, але і свою фантазію, тому перила будуть ексклюзивними.

Важливо пам’ятати про те, що ковані вироби відрізняються своєю довговічністю і зносостійкістю. При обробці металу за допомогою періодичних нагрівань він стає міцним, не так піддається корозії. А це значно спрощує процес догляду за ним. Необхідно відзначити, що ковані перила ідеально гармоніюють з будь-якими сходинками: кам’яними, дерев’яними, викладеними плиткою. Навіть якщо це непоказний будинок, досить зробити ганок з такими перилами, і це додасть будівлі нотку вишуканості та благородства.

Читайте также: