Пишеморазом — 9 листопада відбувся щорічний радіодиктант єдності

Традиційно 9 листопада проводиться радіодиктант, присвячений важливому для нашої країни святу — Дню української писемності. У цьому році він пройшов вже у 18 раз. Всі бажаючі, незалежно від статі, віку, професії, змогли написати диктант українською мовою, перевіривши свої знання пунктуації та граматики. Також, щороку в цей день проводиться національний флешмоб. До нього приєднуються українці з різних куточків світу, адже мова здатна об’єднати на будь-якій відстані. Крім того, всі навчальні заклади України в цей день підготують аудиторії, де будуть раді бачити як учнів, педагогів та представників ЗМІ, так і всіх бажаючих.

Захід розпочався о 11:00. Вступна частина тривала 30 хвилин, після чого почнуть читати диктант. Зазвичай для цього запрошують відому особистість, з чіткою дикцією і приємним голосом.

Ви можете прийти в спеціально організоване місце в своєму місті і написати диктант в компанії таких же «студентів». А можете зробити це у себе вдома, в будь-якій іншій локації, навіть якщо ви знаходитесь за межами України. Все, що для цього буде потрібно — папір, ручка, і підключення до прямої трансляції зі студії UA: Українське радіо.

Як перевірити диктант

На сайті UA: Українське радіо запропонували два варіанти відправити роботу на офіційну перевірку:

  1. Звичайною поштою, за адресою вул.Хрещатик, 26 (Київ, індекс 01001). Зверніть увагу, є обмеження по термінах! Надіслати листа потрібно 9 або 10 листопада, це можна перевірити за поштовим штемпелем;

  2. На e-mail rd@nrcu.gov.ua можна відправити скан або фотографію диктанту, важливо, щоб зображення було дуже чітким. Дедлайн — доба після закінчення ефіру.

Текст повинен бути рукописним, допускаються диктанти, написані шрифтом Брайля. А ось текстові редактори заборонені.

11 листопада на сайті UA: Українське радіо опублікують правильний текст диктанту, тому будь-який бажаючий зможе і самостійно перевірити свою грамотність.

Текст готують заздалегідь, замовляючи спеціально для цього заходу, тому немає шансів, що ви його вже десь читали і зможете ідеально підготуватися. У ньому не буде ніяких суперечливих конструкцій, зате присутні складні слова і знаків пунктуації, тому здати «на п’ятірку» не так вже й легко. У минулому році на перевірку надійшло 29 тисяч робіт, але лише 123 людини впоралися ідеально.

Залишайтеся з нами і готуйтеся до радіодиктанту! Джерело https://vseosvita.ua/

Читайте также: